moja

FILOZOFIA

Nebojácne sa púšťam aj do neprebádaných vôd, kde nemám jasne stanovené hranice. Nebojím sa na veci pozerať z iných uhlov, vďaka čomu som schopný vytvárať originálne umelecké diela pre svojich klientov a ich publikum.

moje

POSLANIE

Prostredníctvom fotografie sa snažím zachytávať skutočnú podstatu predmetov, ktoré fotografujem. Neustále sa snažím spájať výtvarné umenie a komerčný svet s cieľom pomôcť firmám lepšie sa spropagovať.

foto

ATELIÉR

Svoj fotoateliér som založil s cieľom podporovať kreativitu, inšpiráciu a pohodu pri tvorení nielen pre klientov, ale aj pre budúcich nádejných fotografov. Od roku 2014 pôsobím na Slovensku, ale mojím domovom je celý svet, kde sa stretávam s miestnou aj medzinárodnou klientelou. Ak náhodou nepracujem pre klienta, štúdio sa využíva na natáčanie edukačných video tutoriálov ktoré učím online.

spoznaj

MÔJ PRÍBEH

Okrem produktovej fotografie som sa venoval umeniu od kedy sa pamätám. Ovplyvnila ma najmä výchova v umeleckej rodine a inšpiráciou mi bol svet naokolo, čo postupne premenilo moju vášeň na kariéru. Ako produktový fotograf som si vytvoril renomé svojím jedinečným štýlom a odovzdanosťou tejto vášni.

Neustále sa snažím posúvať hranice svojej fotografie ďalej, čo mi umožňuje zachytiť jedinečné a emociolálne nabite fotografie, vďaka ktorým ponúkam autentický pohľad do života svojich klientov. Vďaka technickým vedomostiam a rozsiahlemu pochopeniu umenia si dnes dovolím prepájať klasické umenie s komerčným svetom.

Narodil som sa na Slovensku, v zajatí nekonečnej prírody Tatier a bohatej ľudovej kultúry, čo sa premietlo aj do mojej tvorby. Študoval som dizajn a inžinierstvo a tieto dva zdanlivo neprepojiteľné svety som spojil do niečoho magického, čo odovzdávam každému z mojich klientov.

Viac ako pätnásť rokov praxe v Kanade v pozícii dizajnéra pre niekoľko spoločností v Toronte mi umožnilo dokonalé pochopiť toto odvetvie. Spolupracoval som s rôznymi umelcami, architektmi, inžiniermi či remeselníkmi, čo mi pomohlo rozvinúť svoje schopnosti a zdokonaliť sa v tom, čo robím.

Dnes naďalej prekvapujem klientov jedinečnosťou a originalitou v každej fotografii, ktorú pre nich vytváram.

Martin Pitonak

Produktový fotograf
martinpitonak-signature-2
martin-pitonak_20170510_116-Edit-3.jpg
Okrem produktovej fotografie som sa venoval umeniu od kedy sa pamätám. Ovplyvnila ma najmä výchova v umeleckej rodine a inšpiráciou mi bol svet naokolo, čo postupne premenilo moju vášeň na kariéru. Ako fotograf špecializovaný na produktovú fotografiu som si vytvoril renomé svojím jedinečným štýlom a odovzdanosťou tejto vášni.

Neustále sa snažím posúvať hranice svojej fotografie ďalej, čo mi umožňuje zachytiť jedinečné a emociolálne nabite fotografie, vďaka ktorým ponúkam autentický pohľad do života svojich klientov. Vďaka technickým vedomostiam a rozsiahlemu pochopeniu umenia si dnes dovolím prepájať klasické umenie s komerčným svetom.

Narodil som sa na Slovensku, v zajatí nekonečnej prírody Tatier a bohatej ľudovej kultúry, čo sa premietlo aj do mojej tvorby. Vyštudoval som dizajn a inžinierstvo a tieto dva zdanlivo neprepojiteľné svety som spojil do niečoho magického, čo odovzdávam každému z mojich klientov.

Viac ako pätnásť rokov praxe v Kanade v pozícii dizajnéra pre niekoľko spoločností v Toronte mi umožnilo dokonalé pochopiť toto odvetvie. Spolupracoval som s rôznymi umelcami, architektmi, inžiniermi či remeselníkmi, čo mi pomohlo rozvinúť svoje schopnosti a zdokonaliť sa v tom, čo robím.

Dnes naďalej prekvapujem klientov jedinečnosťou a originalitou v každej fotografii, ktorú pre nich vytvorím.

Martin Pitonak

Produktový fotograf
martinpitonak-signature-2

čo vravia

MOJI KLIENTI
Anton Katrenčík
Freelancer

K spolupráci s fotografom Martinom Pitoňákom som sa dostal prostredníctvom vysoko-hodnotených odporúčaní od predchádzajúcej klientky. Jeho fotografie hovoria naozaj za všetko a som s nimi veľmi spokojný. Výsledok úplne prevýšil moje očakávania.

Patrik Vékony
Dewopp - Bratislava

Som veľmi spokojný s prístupom pána Pitoňáka, s rýchlosťou dodania služby, s profesionalitou a skúsenosťami. Určite odporúčam a ja sám verím v spoluprácu s ním v budúcnosti.

Ingrid Tomášiková
Saffron - Košice

Hľadali sme produktového fotografa a našli sme viac. Od prvej sms, cez prvý dlhý telefonát a následnú dohodu sme tušili, že sme si vybrali správne. Pre náš zámer – nafotiť jednu jedinú fotografiu s určitou emóciu – sa p. Pitoňák hned od začiatku nadchol. Pripravil pre nás prezentáciu, ako by si predstavoval výsledok. Samotné fotenie prebiehalo v príjemnej, uvoľnej a tvorivej atmosfére. S výsledkom sme nadmieru spokojní. Ak chcete mať vaše produkty nafotené naozaj profesionálne a s dušou, odporúčame všetkými desiatimi.

Júlia Kočišová
Holcim - Košice

S p.Pitonakom sme spolupracovali celkom na 2 projektoch, pritom druhykrat to bola jasna volba. Precizna praca, doraz na detaily uz od samotneho zaciatku, profesionalny ale zaroven velmi priatelsky pristup. Ci uz islo o fotenie interieru alebo zamestnancov v priestoroch kancelarii, v oboch pripadoch sme boli s projektom velmi spokojni. Odporucam kazdemu, kto si zaklada na…

Lenka Jediná
Šperky Alia - Sydney

Fantasticka praca a spolupraca, po prejdeni si vsetkych detailov ako maju produktove fotografie vyzerat, vysledok bol vyborny. Fotografie s modelkou boli taktiez profesionalne a podla nasich predstav. Velmi rychla komunikacia. Fotografie a servis na profesionalnej urovni. V buducnosti nasa firma sluzbu urcite opat vyuzije

Zerex
Bratislava

Spoluprácu s pánom Pitoňákom hodnotím ako veľmi úspešnú a na vysokej úrovni. Profesionálny prístup, promptné dodanie a jedinečné fotografie sú pre nás dôkazom, že jeho služby radi využijeme aj pri realizácii ďalších projektov našej spoločnosti. read more

Roman Jadroň
Wood-Profil s.r.o.

Naša firma s rastúcim portfóliom potrebovala nahradiť staré nekonzistentné fotografie novými kvalitnými produktovými fotografiami drevených profilov, ktoré vyrábame a predávame. Pán Pitoňák ma zozačiatku oslovil svojím webom, dlhoročnými skúsenostami ako fotograf a taktiež skusenostami v našom odbore. Po spoločnej konzultácii a osobnom stretnutí sme si ujasnili predstavy a možnosti a výsledok stoji za to. Určite…

Róbert Varga
Reštaurácia, Sládkovičovo

Spoluprácu s pánom Pitoňákom považujem za veľmi dobré rozhodnutie. Vyzdvihol by som najmä jeho zmysel pre detail a originalitu. S novými fotografiami jedla v našom menu sa výrazne odlíšime, čo nám naozaj pomôže. Ďakujeme

Pavol Šimčisko
Manažér - Lipovský Mikuláš

Na prezentačných fotografiách našej chaty na Liptove nám veľmi záležalo, preto sme sa rozhodli, že si nájdeme profesionálneho fotografa. Práca pána Pitoňáka nás zaujala už na prvý pohlaď. Svojou ochotou, prístupom a vynaliezavosťou dokázal zachytiť fotografie, z ktorých je cítiť príjemná atmosféra. S výsledkom sme nadmieru spokojní a investícia do fotografii sa nám mnohonásobne vrátila v zvýšenej návštevnosti našej chaty. Pána Pitoňáka môžeme vrelo odporučiť.

Dáša Šafaříková
Penzión Larion

S prácou pána Pitoňáka sme boli nadpriemerne spokojní. Jeho profesionalita, individuálny prístup a talent pre fotografovanie bolo cítiť a vidieť vo všetkých skvelých výsledných fotografiách. Prácu si odviedol profesionálne od fotenia až po konečné spracovanie fotografií. ďakujeme Tešíme sa na ďalšie fotenie penziónu Larion, manažérka

Alžběta Abrahová

Spolupráci s panem Martinem Pitoňákem mohu shrnout pouze do jednoho slova – perfektní. Od počáteční komunikace až do předání výsledných, vysoce kvalitních fotografií byla spolupráce bezchybná. Tímto mu zárveň ještě jednou za celý HOTEL BRATISLAVA děkuji a těším se na další focení. Alžběta Abrahová, Director of Sales & Marketing

Janka Vargová
Šperky & Drahokamy, Košice

Ďakujeme p. Pitoňákovi za veľmi krásne fotografie našich šperkov, rýchle dodanie a najmä za jeho kreativitu nad naše očakávania. Zákazník má lepšiu predstavu o reálnom vzhľade šperku. Odporúčame a ďakujeme za krásne profesionálne fotografie ! www.sperkyadrahokamy.sk

Pavol Paradeiser
uns.sk, Bratislava

Pána Pitoňáka odporúčam z dôvodu vysokej kvality fotografií a videí. Pre našich klientov sme hľadali viacero fotografov, ale on je jednoznačne najlepší v tom čo robí. Cena je síce vyššia, ale výsledok stoji za to. Vyskúšajte.

Šimonová Daniela
Penzión Sabina, Vernár

Rada by som odporučila pána Pitoňáka a jeho prácu všetkým majiteľom penziónu. Je to skvelý fotograf a príjemný človek. Fotografie sú krásne, ešte raz ďakujem!

Marián Cehlár
Hotel Bankov, Košice

Spoluprácu s Pánom Pitoňakom by som chcel ohodnotiť vynikajúco. Maximálny profesionálny prístup, perfektná spolupráca ozaj umelecké zanietenie, dodržané časového harmonogramu. Skrátka spolupráca bola vynikajúca. Ďakujem za skúsenosť teším sa na následujúcu spoluprácu.

Jaroslav Strachan
Penzión Strachan, Ždiar

Vynikajúca spolupráca! Fotografovanie bolo síce naplavovane v časovo stiesnenom harmonograme ale prebehlo rýchlo a hladko. Výsledne fotografie naplnili naše očakávania.

Produktový fotograf

Letná ulica č. 45, 04801

Rožňava, SK

Pon-Pia: 08:00 AM – 6:00 PM

Sob: 10:00AM – 2:00 PM

fotograf@martinpitonak.sk

+421 948 125 765

Produktový fotograf | Martin Pitonak © 2018